Rowerek biegowy dla dziecka – na co warto zwrócić uwagę przy wyborze?

Zanim dziecko będzie gotowe do jazdy na prawdziwym rowerze z łańcuchem i pedałami będzie musiało minąć trochę czasu. Co zrobić, jeśli maluch chce pojeździć po okolicy, ale nie jest jeszcze gotowy na „rower dla dorosłych”? Możemy kupić mu rower biegowy, czyli odpowiednik dla najmłodszych. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze roweru biegowego?

Jak wybrać rowerek biegowy?
Dzieci w tym samym wieku mogą znacznie różnić się wzrostem czy wagą, więc wybierając rower nie należy sugerować się tym, ile pociecha ma lat. Dzieci rozwijają się w różnym tempie, więc nawet jeśli na ulotce będzie napisane, że dany pojazd jest przeznaczony dla pięciolatka, może się okazać, że nasze dziecko będzie dla niego za małe, lub, w drugą stronę, za duże. Najważniejszym wymiarem, który będzie nam potrzebny do wyboru roweru biegowego będzie długość nogi dziecka. Niewielkie znaczenie będzie też miał rozmiar kół, bo rower z kołami o wielkości 10 cali może być znacznie wyższy, niż ten, którego koła mają 13 cali. Dlatego też najważniejsza jest długość nogi, a nie wzrost, wiek czy wymiar roweru.

Jak zmierzyć nogę dziecka?
Nogę mierzy się dokładnie tak samo, jakbyśmy mierzyli wzrost malucha. Musimy poprosić go, żeby stanął prosto i zmierzyć odległość od biodra do samej ziemi. Z takim wymiarem możemy udać się do sklepu rowerowego, w którym dobierzemy odpowiedni pojazd.

Więcej znajdziesz na https://dwamichaly.pl/pol_m_Rowerki-i-pojazdy_Rowerki-biegowe-448.html

Rower należy przymierzyć!
Jeśli chcemy, żeby rower był prezentem niespodzianką, sama długość nóżki dziecka powinna wystarczyć, żeby go dobrać. Jednak jeśli mamy taką możliwość, powinniśmy przyprowadzić malucha do sklepu, żeby „przymierzył” pojazd. Dzięki temu będziemy mogli mieć pewność, że rozmiar będzie idealny, a dziecko będzie czuło się na nim komfortowo. Oczywiście nie powinniśmy specjalnie sugerować się opinią samej pociechy, bo może ona stwierdzić, że dany pojazd jest doskonały tylko dlatego, ma on ładny kolor lub wizerunek jej ulubionej postaci z bajki na kierownicy. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, zawsze możemy poprosić o pomoc obsługę sklepu, która z pewnością odpowie na wszystkie nasze pytania.

Podsumowując…
Wybierając rower biegowy dla dziecka powinniśmy sugerować się długością nogi malucha. To najważniejszy wymiar, jaki będzie nam potrzebny, żeby dobrać pojazd. Nie mniej jednak, żeby mieć pewność, że rower będzie pasował, powinniśmy zabrać dziecko do sklepu, żeby na niego wsiadło. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że rowerek będzie dobrany idealnie. W dodatku taka wycieczka do sklepu będzie dla dziecka prawdziwą przygodą!