Najciekawsze stadiony piłkarskie w Polsce

Dzięki organizacji Euro w 2012 w naszym kraju, powstało jak i rozbudowano wiele nowoczesnych i ładnych stadionów, które są użytkowane przez polskie kluby piłkarskie i ich kibiców bez żadnych problemów. To że są użytkowane nie jest wcale takie oczywiste, ponieważ są państwa, w których były organizowane duże imprezy sportowe nie tylko piłkarskie, a stadiony specjalnie wybudowane na tę okazje są opustoszałe i nie używane w żaden sposób. Stają się one ruinami, na które były wydane ogromne pieniądze i po zakończeniu imprezy przestano o nie dbać. Jednak na szczęście w Polsce nie ma takiego problemu i tak Stadion Narodowy w Warszawie jest używany do meczów Reprezentacji Polski i nie tylko, a także są tam organizowane koncerty itp. Na stadionie w Poznaniu gra tamtejsza drużyna podobnie jak we Wrocławiu czy w Gdańsku. Dlatego warto zwrócić uwagę na te stadiony i dokładniej się im przyjrzeć.

Na pierwszy ogień idzie INEA Stadion, jest to obiekt na którym występuje drużyna Lecha Poznań i również był gospodarzem Euro. Jego pojemność to 42 837. Jego przebudowa, ponieważ nie jest to stadion postawiony od nowa, zaczęła się w roku 2003 a skończyła w 2011. Inwestycja ta pochłonęła przez ten okres aż 746 mln zł. Dach idealnie zasłania nawet kibiców w pierwszym rzędzie dzięki czemu nikt podczas deszczu nie zmoknie.

stadion inea poznań

Stadion Narodowy – Chyba razem ze stadionem w Gdańsku najładniejszy stadion w Polsce i czołówka Europy. Może pomieścić 57 915 osób. Ma w pełni mobilny dach, który można zamknąć za naciśnięciem jednego przycisku. Jego główne zastosowanie to organizacja meczów Reprezentacji polski w piłce nożnej, a także koncerty zagranicznych jak i polskich gwiazd.

stadion narodowy

Stadion Energa Gdańsk – rozpoczęto jego budowę w roku 2007 a skończono w 2011 czyli na rok przed Euro. Może pomieścić on 41 620 osób. Obecnie gra na nim drużyna Lechii Gdańsk jak i od czasu do czasu Reprezentacja Polski. Z zewnątrz przypomina on charakterystyczny dla Gdańska bursztyn, który w słońcu mieni się na jasne pomarańczowe i złote kolory.

stadion energa gdańsk